centrum stomatologiczne as

BEZSTRESOWO - BEZBOLEŚNIE - BEZPROBLEMOWO

protetyka

Polega na odbudowie braku lub odtworzeniu brakujących tkanek zęba. Nowoczesna protetyka daje nam wachlarz materiałów do wyboru. Jest to niezwykle ważna dziedzina stomatologii. Pozwala odbudować nie tylko braki zębowe ale również okluzję inaczej zwaną zwarciem a także pozwala nam przywrócić prawidłowe rysy i proporcje twarzy które w wyniku braków zębów często są zaburzone. Należy podkreślić i uświadomić Państwa że podjęcie leczenia protetycznego w odpowiednim momencie jest szalenie ważne ze względów również zdrowotnych Ponieważ braki w uzębieniu skutkują często dolegliwościami bólowymi w obrębie głowy oraz jamy ustnej. Braki w uzębieniu wpływają także na zwiększoną ruchomość pozostałych zębów oraz na przemieszczanie się pozostałych zębów .
Korony stosujemy do odbudowy pojedynczego zęba. Stosujemy korony na podbudowie metalowej, korony pełnoceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu licowane porcelaną oraz pełno-konturowe , które pojawiło się stosunkowo niedawno i stanowią najnowocześniejszą metodę odbudowy zębów jak i najbardziej estetyczną oraz najtrwalszą. Do ich wykonania wykorzystujemy drukowanie 3D i programowanie komputerowe w najlepszych laboratoriach dentystycznych , z którymi ściśle współpracujemy.
Wykonujemy również mosty. Mosty to uzupełnienia protetyczne stosowane do odbudowy pojedynczego braku zębowego lub odbudowy większej ilości braków zębowych. Polegają na oszlifowaniu zębów filarowych na które w kolejnym etapie nakładamy korony które połączone są ze sobą przęsłem które odbudowuje nam utracone zęby. Wykonujemy również mosty adhezyjne które stanowią alternatywę dla tradycyjnych mostów ,nie wymagają również szlifowania sąsiednich mostów natomiast są to uzupełnienia krótkoczasowe. Stosujemy także wkłady indywidualne wykonywane indywidualnie przez technika stanowiące wzmocnienie zęba. Projektujemy również inlay, onlay, overlay, które odtwarzają tylko i wyłącznie tkanki których brakuje w danym przypadku bez konieczności preparacji całego zęba. Usuwamy stare mosty i stare korony protetyczne. Wykonujemy także różnego rodzaju protezy: proteza akrylowa całkowita, proteza częściowa, proteza elastyczna, proteza szkieletowa, naprawa protezy. Leczymy bruksizm, wykonujemy szyny relaksacyjne.

socialmedia

znajdź nas na