STOMATOLOGIA AS

BEZSTRESOWO - BEZBOLEŚNIE - BEZPROBLEMOWO

stomatologia estetyczna

Dziś nie ma takiego defektu estetycznego ,z którym nie poradziłaby sobie stomatologia.

Do tej dziedziny możemy zaliczyć:

– scaling – usuwanie złogów nazębnych ( kamień nazębny, osady, przebarwienia ) których nie jesteśmy w stanie usunąć przy codziennej higienie naszego uzębienia. Saling wykonujemy narzędziami ultradźwiękowymi ( co znacznie skraca czas wizyty dla pacjenta, podnosząc jednocześnie efektywność zabiegu. Po zabiegu oczyszczania zębów proponujemy zawsze fluoryzacje zębów gratis.

– wybielanie zębów nakładkowe – ( pacjent otrzymuje specjalne nakładki – indywidualna szyna aplikacyjna, materiał do wybielania, których używa przez kilka dni w domu wedle ścisłych wskazać lekarza stomatologa)

– wybielanie jednoseansowe z natychmiastowym efektem wybielenia w gabinecie stomatologicznym ( sam czasu wybielania trwa 30-45 min, natomiast 20 min trwa przygotowanie pacjenta do zabiegu . Można wykonać je prawie u każdego ( wybielania nie można stosować u osób poniżej 16 roku życia, u kobiet w ciąży, kobiet karmiących, po leczeniu ortodontycznym sugeruje się zabieg ten wykonać po 6 tygodniach od zdjęcia aparatu ), jest jednak kilka ograniczę i zasad o których warto wiedzieć. Wybielana jest tylko tkanka zęba, wypełnienia szczególnie w zębach przednich nie wybielają się, po wybieleniu może pojawić się potrzeba ich wymiany dla uzyskania pełnego efektu. Przed wybielaniem konieczne jest usuniecie kamienia i zlogów nazębnych ( czyste zęby bez kamienia i przebarwień lepiej się wybiela), w trakcie zabiegu i do kilku dni po nim może pojawić się przejściowa nadwrażliwość ( staramy się niwelować ja fluorowaniem zębow preparatami po scalingu i po wybielaniu ). Najważniejsza zasada jest przestrzeganie tzw.” białej diety” 48 do 72 godzin po wybielaniu zębow, czyli jemy i pijemy wszystko co jest „białe lub bezbarwne”.

Trwałość efektu jest różna i zależy przede wszystkim od dbalości pacjenta o higienę jamy ustnej, nawyków ( żywieniowych , palenie tytoniu, picie kawy itd ) oraz przestrzegania zaleceń lekarza. Uśredniając wynosi ona od 3 do 5 lat.

Badania naukowe dowodzą, że używanie nadtlenku wodoru w wybielaniu zębów jest bezpieczne i nie powoduje żadnych trwałych skutków ubocznych.

Firma Beyond, której materiały i oraz sprzęt jest stosowany u nas do wybielania ma w ofercie również pastę wybielającą do zębów, której zadaniem jest utrzymanie efektu wybielania. Pastę taka ( o wartości 50zł ) pacjent otrzymuje gratis po zabiegu wybielania.

– biżuteria nazębna w postaci kryształków Svarowskiego, złota, itd.

– wybielanie pojedynczego zęba, przebarwionego najczęściej po leczeniu endodontycznym, wskazane jest „wybielanie od wewnątrz:” aplikując preparat do komory zęba. Po wyznaczonym czasie pacjent pojawia się na kolejnej wizycie gdzie założone zostaje do zęba wypełnienie.

– rozwiązania protetyczne ( korony, licówki, mosty ) – w niektórych przypadkach istnieje konieczność zastosowania tych metod. cechują się one szczególnie trwałością uzyskanego efektu. Ponadto można „poprawić” tutaj nie tylko kolor ale również i kształt zębów co często stanowi główny defekt kosmetyczny naszych zębów

– natychmiastowa odbudowa złamanych zębów, jednowizytowa w gabinecie,
w nagłych przypadkach

socialmedia

znajdź nas na facebooku