STOMATOLOGIA AS

BEZSTRESOWO - BEZBOLEŚNIE - BEZPROBLEMOWO

stomatologia dziecięca

Nasze pociechy są dla nas najważniejsze, ich zdrowie zależy także od zdrowych zębów, a to z kolei od rodziców oraz od lekarzy. Nie czekaj aż twojemu dziecku zacznie cos dolegać. Pierwsza wizyta, na której trzeba zacząć od leczenia może nie należeć do przyjemnych dla twojej pociechy. Warto zacząć wcześniej od tzw. wizyt adaptacyjnych oraz profilaktyki próchnicy u naszych najmłodszych. Niech pierwsze wizyty kojarzą sie z zabawa, poznawaniem gabinetu…U dzieci starszych istotny jest prawidłowy instruktaż higieny jamy ustnej przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym ,utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej oraz wskazania dietetyczne. W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” starajmy sie zabezpieczyć ząbki naszego dziecka przed próchnica. możemy to zrobić na wiele sposobów

 – profesjonalne oczyszczanie złogów nazębnych

 – zabiegi fluoryzacji ( inaczej – lakierowania ) zębów rożnymi preparatami fluoru w postaci lakierów, żeli, pianek ( o smakach owocowych – przyjemnych dla pacjenta Lakiery fluorkowe stosuje się co 3 – 6 miesięcy )

 – lakowanie bruzd i szczelin powierzchni żującej zębów stałych i mlecznych ( lakowanie polega na zabezpieczeniu bruzd powierzchni żujących zębów i uniemożliwia przedostawanie sie tam i zaleganie resztek pokarmowych a w konsekwencji zapobiega powstawaniu próchnicy .W szczególnych przypadkach można wykonać zabieg lakowania poszerzonego jeżeli bruzda jest powierzchniowo zajęta przez próchnicę. Wykonuje się wówczas niewielkie poszerzenie bruzdy i zabieg lakowania.

 Zabiegi lakowania i fluoryzacji są całkowicie bezbolesne i bezstresowe dla dzieci. Stosowanie tych preparatów jest absolutnie bezpieczne.

 

socialmedia

znajdź nas na facebooku