STOMATOLOGIA AS

BEZSTRESOWO - BEZBOLEŚNIE - BEZPROBLEMOWO

protetyka

– Korona to „czapka” porcelanowa , metalowa, lub porcelanowo-metalowa nakładana na ząb po jego uprzednim oszlifowaniu. W ten sposób można poprawić kształt oraz kolor zębów.

– Mosty protetyczne – obrazowo jest to kilka koron połączonych ze sobą, które odbudowują braki w uzębieniu. Zakładane są na stałe.

– Szklane podparcie jest idealna alternatywa gdy pacjent ma mało zębów własnych by wykonać most, a jednocześnie nie chce nosić protezy ruchomej. Szklane podparcie zastępuje w niektórych przypadkach właśnie zęby własne pacjenta.

– Wkład koronowo-korzeniowy – indywidualny lub standardowy ćwiek, sztyft montowany do korzenia zęba, stosowany w celu wzmocnienia zęba i ochrony przed złamaniem oraz do odbudowy już złamanych zębów. Na zamocowany wkład zakłada się koronę protetyczna. Wkłady mogą być wykonane ze stopów metali, cyrkonu, włókna szklanego.

– Licówka – płatek porcelany naklejany na przednia część zęba, stosowana jest głównie w celach poprawy estetyki

– Inlay, onlay, overlay – w przypadku dużych lub bardzo dużych ubytków trudna jest odbudowa zęba z zachowaniem kontaktów z zębami sąsiednimi i przeciwwstawnymi. Jest to precyzyjne uzupełnienie brakującej części zęba, wykonane z porcelany lub materiału kompozytowego w labolatorium.

– Proteza akrylowa (całkowita lub częściowa) – uzupełnia brakujące zęby poprawia funkcje żucia oraz estetykę. Jest to uzupełnienie ruchome. Nowsza wersja tych protez jest wykonywana metoda wtryskowa, co skutkuje większa wytrzymałością protezy na pękanie.

– Wzmocnienia protez – standardowe lub odlewane indywidualnie metalowe wzmocnienia, zatapiane w protezie. Znacznie zwiększają odporność protez na złamania.

– Proteza natychmiastowa – jeśli zachodzi konieczność usunięcia większej liczby zębów, a pacjent z różnych względów nie chce pozostawać do czasu wygojenia ran po ekstrakcjach bez uzupełnienia usuniętych zębów – wykonuje się protezę na podstawie wycisków przed zabiegiem, zakładana bezpośrednio po ekstrakcji (usunięciu) zębów. Proteza taka wymaga podścielenia lub wymiany po całkowitym zagojeniu się ran poekstrakcyjnych.

– Proteza szkieletowa – ruchoma, dokładna, cienka proteza metalowo-akrylowa pokrywająca mniejszą powierzchnię dziąseł oraz podniebienia. Zapewnia większy komfort szczególnie u pacjentów z odruchem wymiotnym. Do niedawna alergicy nie mogli sobie pozwolić na ten rodzaj protezy, jednak wraz z wprowadzeniem materiału Bio-Xs, który nie alergizuje, jest to możliwe. Cechuje się on również większą elastycznością.

– Proteza szkieletowa z zatrzaskami na koronach – ruchoma, precyzyjna proteza metalowo akrylowa, zapewnia lepsze utrzymanie od zwyklej protezy szkieletowej, poprzez polaczenie jej z koronami protetycznymi w postaci zatrzasków. Jej atutem jest brak jakichkolwiek klamer. Polaczenia są ukryte w środku protezy.

– Szynoproteza – proteza szkieletowa ze specjalną szyną ograniczająca ruchomość zębów.

– Proteza teleskopowa – rodzaj protezy szkieletowej o bardzo stabilnym utrzymaniu w ustach, brak widocznych klamer, utrzymywana jest na koronach zębów własnych w ustach pacjenta. Na zęby zakładane są metalowe korony a na nie dopiero proteza teleskopowa.

– Mikroproteza – ruchoma, odbudowuje pojedyncze braki uzębienia.

– Szyna relaksacyjna – wykorzystywana przy leczeniu bruksizmu ( zgrzytanie zębami) i odciążaniu stawów skroniowo-żuchwowych.

Współpracujemy z nowoczesnym, labolatorium dentystycznym co zapewnia szybkie oraz niezwykle dokładne wykonanie prac protetycznych.

socialmedia

znajdź nas na facebooku