Miniimplanty

Jeśli Twoja proteza "rusza się" i jest niewygodna.

Miniimplanty IMTEC Sendax MDI® to rewolucyjne, jednogodzinne i jednoetapowe rozwiązania dla długookresowej stabilizacji protez. System ten wykorzystuje opatentowaną procedurę współpracującą z każdą protezą. Uniwersalne miniimplanty MDI występują w wymiarach 1,8 i 2,1 mm ze standardowym gwintem oraz 2,4 mm MAX z gwintem do kości o delikatniejszej strukturze. Miniimplanty są ponadto o wiele tańszym rozwiązaniem od tradycyjnych implantów.

Istotą zabiegu jest autraumatyczne wszczepienie miniimplantów przy bardzo ograniczonej procedurze chirurgicznej. Bardzo często robi się to bez użycia skalpela , czyli bez nacięcia błony śluzowej, co daje nam zabieg prawie całkowicie bezkrwawy, a ponadto wgajanie się miniimplantów następuje szybciej. Na tej samej wizycie pacjent otrzymuje ustabilizowaną na miniimplantach protezę.

Nowa oferta miniimplantów MDI™ Hybrid o średnicy wynoszącej 2,9 mm stwarza możliwość wypełnienia ubytków po pojedynczym zębie na małych przestrzeniach - tam gdzie nie możemy zastosowac tradycyjnych implantów, oraz stabilizację protezy w kości o delikatnej strukturze. Dzięki zastosowaniu tej samej procedury i narzędzi, co przy systemie Sendax, miniimplant Hybrid pozostaje najmniej inwazyjnym implantem w tym rozmiarze.